Budapest Bajnokság 2021

Hetven éve 1951-ben alakult meg a Budapesti Súlyemelő Szövetség. Amelyet Csinger Gyula, és Vranyecz Kálmán alapított, az első elnöke pedig Keleti Emil volt. Már az alapítás utáni évben megrendezték a Budapest Bajnokságot, amely a 60-as, 70-es években az egyik legnagyobb területi verseny volt az országban. Szűcs Endre, aki a 2007 óta elnöke a Szövetségnek, sajnálattal jegyezte meg, hogy a vírus helyzet miatt, nem tudja a közösség méltó módon megünnepelni a 70. bajnokságot. Reményét fejezte ki, hogy a júniusi Budapest Kupán, amelyet nemzetközi bajnokságként 40. alkalommal rendeznek meg, a sportág nagyobb körben is meg tud emlékezni az elmúlt 7 évtizedről. A vírus miatt, komoly biztonsági keretek között, visszafogott esemény keretében került megrendezésre 2021 február 27.-én a Testvériség tornacsarnokában, a Budapest Bajnokság. Nyolc egyesület főleg utánpótlás sportolói mérték össze erejüket. A Soroksári Súlyemelő és Szabadidősport Egyesület fiatalkorú sportolói tizenöt első helyezést, és számos érmes helyezést szereztek. Szűcs Endre a súlyemelő klub elnöke, edzője értékelte tanítványai teljesítményét: -„Tehetséggondozó programunkat minden nehézség ellenére működtetjük, és továbbra is ingyen dolgozunk. Köszönjük az aktíváinknak a szülőknek, és a támogatóinknak a kitartását. Sajnáljuk, hogy a támogatóink között nem tudhatjuk Kerületünk Önkormányzatát, de bízunk továbbra is abban, hogy eljön az az idő amikor méltó helyre kerül a 26 éves közösségünk. A sporton kívül, sok hasznos tapasztalattal, és tudással vérteződnek fel a tanítványaim. Kezdő gyerekek is bemutatkoztak, akik még lelkesebbek lettek. Célunk továbbra is a sikerélmény biztosítása, az egészségmegőrzés, és a közösség építése. A rendszeres sportolást, edzéseket, a programokat, ebben az évben is megpróbáljuk biztosítani. Büszke vagyok a versenyzőimre, és a közösségünkre.”- zárta összefoglalóját, a súlyemelők mestere.

Gratulálunk, és bízzunk abban, hogy a Soroksári Önkormányzat is elismeri a közösség negyed évszázada tartó eredményeit, és méltányolják a rengeteg erőn felüli társadalmi munkát és aktivitást, nem beszélve a pedagógiai, és sportszakmai eredményekről, amelyeket méltó módon illene megbecsülni!