Rövid helyzetjelentés, és a 2020. év értékelése az Egyesület elnökétől

Értékeljük a Soroksári Súlyemelő és Szabadidősport Egyesület 2020. évben elért eredményeit, munkáját. A 25 éve alakult Egyesület kiváló közösséget alkot, öt szakosztályban, közel 200 taggal. Értéket teremtet a sportban, és a nevelés területén egyaránt. Az Egyesület elnöke, Szűcs Endre értékeli kérésünkre a 2020. évet: –„Először is, szeretném köszönteni a 25 éves közösségünket, amely 1995-ben alakult. Köszöntöm az elmúlt negyedszázadban velem sportolókat, edző kollégáimat, akik a segítségemre voltak, régi támogatóinkat, akiknek köszönhetően jó alapokat tudtunk létre hozni. Közel két ezer gyermek tanulta meg a súlyemelés, a sumo, az erőemelés, és a darts sportág lapjait, és vett részt versenyeken. Több száz országos bajnoki címet, országos csúcsot értünk el. Nemzetközi szinten is VB-EB érmeket, helyezéseket szereztünk. A nevelés területén is kiemelt szerepünk van. A sikerélményre, a mozgás örömére, az önmegvalósítás egyik lehetőségére épülnek a pedagógiai tehetséggondozó programjaink.  Közösséget építettünk, értéket teremtünk. Sok szép emlékünk van az elmúlt két és fél évtizedről, és persze sok-sok munka, izzadság, és könnyek! És akkor a jelen, 2020-as évben a vírus miatt a megszűnés fenyegette az Egyesületet. Sok-sok kerületi és fővárosi aktívának, régi tanítványainknak, és a szülőknek az összefogása mentette meg a közösséget a végtől. Ahhoz már hozzá szoktunk, hogy pénzt senki nem ad. De az nagyon komoly gondot jelentett, hogy nem tudtunk a megszokott edzőtermünkben edzeni. A vírus miatt elmaradt nagy múltú Soroksár Kupa több mint egy milliós veszteséget okozott!  Sajnálatos módon többen elfelejtették a 25 éves közösséget, azok közül, akik tehetnének érte! De vannak még jó emberek!! Megoldottuk ezt is. Sumo versenyeken is részt vettünk, ahol négy országos bajnoki, és számtalan érmes helyezéseknek örülhettünk. Súlyemelésben a serdülő országos bajnokságon Molnár Botond, az ifjúságin Molnár Csongor szerzett ezüstérmet. A junior OB döntőben egy ezüst, és három bronzérmet nyertek tanítványaim, továbbá negyedik, ötödik helyezéseknek is örülhettünk. A Soroksáriak közül Harasztovics Gergő szerepelt a legjobban, egyéni csúcsokat ért el, magabiztosan, profi módon versenyzett. A felnőtt OB döntőjében ismét Harasztovics Gergő „villantott”, 238 kg-ot ért el összetettben és ezzel második helyezést szerzett. Csipkés Erika, és Perjési Eszter szintén junior korosztályúak, de eredményesen vették fel a felnőttekkel a versenyt. Mindketten dolgoznak, és munka mellett vállalják az edzéseket, és mutatnak példát a fiataloknak kitartásból, és tehetségből. Országos szakosztályi pontversenyben a 15. helyen, az országos bajnokságokon elért eredmények alapján a 9. helyen végeztünk 45 egyesületet számláló versenyben. Összesen 15 versenyen vettünk részt, melyből 1 nemzetközi, 5 pedig Országos Bajnokságok volt. A súlyemelő szakosztályban 42 fő versenyzett, és további 25 fő előkészítő csoportban ismerkedett a sporttal. Ők több mint 100 érmet szereztek, amelynek szinte fele arany érem. Országos Bajnokságokon 8 sportolóm indulhatott, akik 10 érmet szereztek. „Tehetségkutató” verseny sorozatokon a kezdő gyerekek is sikeresen bemutatkoztak. A pandémia miatt egy külföldi utunk volt, de a Fővárosi Önkormányzatnak köszönhetően edzőtáborozhattunk. Közösséget alkotunk, értéket teremtünk. Egyesületünknek nincs (és soha nem is volt) fizetett alkalmazottja, mindenki társadalmi munkában látja el feladatát. Továbbra is kitartunk, és sikerélmény biztosítunk kicsiknek és nagyoknak. Mert nem csak a győzelem a fontos, hanem a részvétel, és a mindennapi sportolás is! Erőt ad a munkánkhoz a gyerekek sikere, a szülők támogatása, elismerése. Köszönet érte! ”- zárta értékelését Szűcs Endre az Egyesület alapítója elnöke, mindenese.

Várjuk támogatók jelentkezését (tel.: 06 70 5505030), akiknek fontos a gyerekek sikerélményeken alapuló sport általi nevelése. A közösség építés, az érték teremtés, az egészség megőrzés. Örülnénk, ha megtudnánk köszönni másoknak is, hogy nem csak a saját érdekeik a fontosak, ha rólunk, a velünk való kapcsolatról van szó. Kérem, segítsék törekvéseinket, tehetséggondozó programjainkat, osztozzanak velünk a társadalmi felelősség vállalásban is! Ha van lehetőségük, kérjük, hogy bármilyen formában támogassák a közösségünket!