Súlyos Hírek Országos Diákolimpiai döntő

A Magyar Súlyemelő Szövetség 2015.04.25-26.-án Budapesten rendezte meg a sportág Diákolimpiai döntőjét. 28 egyesület, 135 sportolója, közel nyolcvan oktatási intézményt képviselt a Diákolimpián. A Soroksári Súlyemelő és Szabadidősport Egyesület az előkelő harmadik helyet szerezte meg az eredményességi rangsorban. Szűcs Endre tanítványai öt arany, két ezüst, és egy ötödik helyezést értek el. Csipkés Erika a serdülők között abszolút bajnok lett, maga mögé utasítva valamennyi leány, és fiú indulót! Négy kísérlete is volt Erikának országos csúcsokat jelentő súlyokon, de most nem sikerült a rekord. Kiemelkedett a mezőnyből Rigler Fanni is, aki egyéni csúcsokkal az abszolút rangsorban a második lett, csak úgy, mint Kerekes Gergő. Az iskolák pontversenyét a Mikszáth Kálmán Általános Iskola nyerte meg!

A soroksári versenyzők eredményei:
Serdülő Leány korcsoport: 44kg-os súlycsoport: I. hely: Csipkés Erika (Bp. XXIII. Mikszáth K. Ált. Isk.) 101 kg összetett eredménnyel, ifjúsági I. osztályú minősítés ért el! 53 kg-os s.cs: I. hely: Horváth Adrienn  (Bp. IX. Patrona Hungariae Ált. Isk. Gimn.) 100 kg ö.e. ifjúsági I. osztályú minősítés ért el!, 58 kg-os s.cs: II. hely: Perjési Eszter (Bp. XXIII. Mikszáth K. Ált. Isk.) 95 kg ö.e. serdülő I. osztályú minősítés ért el! 63kg-os s.cs.: I. hely: Rigler Fanni (Bp. XXIII. Mikszáth K. Ált. Isk.) 126 kg összetett eredménnyel, ifjúsági I. osztályú minősítés ért el!

Serdülő Fiú korcsoport: 69kg-os s.cs.: I. hely Kerekes Gergő (Bp. XXIII. Páneurópa Ált. Isk.) 191 kg ö.e. ifjúsági I. osztályú minősítés ért el! +85kg-os s.cs.: II.hely: Varga Richárd (Bp. VIII. Fazekas M. Gimn.) 175 kg ö.e. V. hely: Fülöp Ádám (Bp. XXIII. Páneurópa Ált. Isk.)  96 kg ö.e.
Junior: +105kg-os s.cs: I.hely: ifj. Szűcs Endre (Bp. XIV. Neumann J. Számítástechnikai Szakközép Isk.) 230 kg összetett eredménnyel.