2003 Utánpótlás Országos Bajnokság Győztesei: Tukarcs Dóra, Beleznai Zsolt, Bacsó Barnabás, Supel Viktor, Pálinkás Roland, Vatai Viktor

A Soroksári Súlyemelő és Szabadidősport Egyesület versenyzői 2003 decemberében az év legfontosabb eseményén, a Bábolnán megrendezett Súlyemelő Utánpótlás Országos Bajnokságon vettek részt. Előzetesen 5-7 bajnoki címet remélt az egyesület szakvezetése, s a sportolók a várakozásnak megfelelően remekül teljesítettek, 6 arany-, 1 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek az eddigi legszínvonalasabban megrendezett Országos Bajnokságon. Tukarcs Dóra igazolta tehetségét, magabiztos versenyzésével az egyesület első női utánpótlás országos bajnoki címét szerezte, melynek köszönhetően a Serdülő Válogatottal a legjobbak között készülhet a 2004. évi norvégiai Európa Bajnokságra. A szintén Serdülő Válogatott Beleznai Zsolt a kezdeti bizonytalankodás után nagy csatában utasította maga mögé ellenfelét, s szerezte meg élete első Országos Bajnoki címét. A Kölyök I-esek “király kategóriájában”, vagyis az ólomsúlyúak versenyében, – ahol az utolsó pillanatig három soroksári versenyző is esélyes volt a végső győzelemre- Bacsó Barnabás diadalmaskodott, így most már ő is Országos Bajnokként folytathatja pályafutását egy korosztállyal feljebb, a serdülők mezőnyében. Pálinkás Roland hatalmas taktikai harcban, remek versenyzéssel szerezte meg élete harmadik bajnoki címét. Szintén harmadjára lett Országos Bajnok Supel Viktor és Vatai Viktor is, akik nevükhöz méltóan nagy fölénnyel védték meg címüket, s a Válogatottban elfoglalt helyüket.

Eredmények: Kölyök I-es korcsoport, 56 kg-os súlycsoport: Országos Bajnok: Beleznai Zsolt, összteljesítménye: 152.5 kg. 5. Nagy Roland, 115kg. 69 kg: 3. Urbán Tamás, 152.5 kg. +77 kg: Országos Bajnok: Bacsó Barnabás, 172.5 kg. 3. Supel Arnold, 162.5 kg, 4. Féth Milán, 157.5 kg. Serdülő lányok: 44 kg: Országos Bajnok: Tukarcs Dóra, 75 kg. Serdülő fiúk: 85 kg: 8. Molnár Nándor, 125 kg. +85 kg: 2. Csáki Csaba, 212.5 kg. Ifik: 62 kg: Országos Bajnok: Pálinkás Roland, 202.5 kg. +94 kg: Országos Bajnok: Supel Viktor, 300 kg. Juniorok: 69 kg: 36. Benkovics Krisztián, 200 kg. 105 kg: Országos Bajnok: Vatai Viktor, 352.5 kg.

A kiváló eredmények elérésében Szűcs Endre vezetőedző kétszeres Kiváló Nevelőedző, Kutlán Edina utánpótlás szakág vezető és Kókai Zsolt edző segítették a versenyzők felkészülését.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.