Nemzetközi „emelések”!

Lengyelországban, Szlovákiában, és Csehországban szerepeltek az elmúlt hónapokban a Soroksári Súlyemelő és Szabadidősport Egyesület versenyzői. A Budapest Válogatott tagjaiként is, öregbítették a Fővárosunk, és kerületünk hírnevét. Szűcs Endre a súlyemelők elnöke, szakedző a kérdésemre összegezte a tapasztalatait: -„Egyesületünkben ingyenesen lehet sportolni! Hazai és külföldi versenyeken lehet részt venni, amelyek szintén ingyenesek. Ebben az évben már öt országban jártunk. Egyesületünkben kiváló lehetőség van a testi- lelki fejlődésre. Értéket teremtünk a sportban, és a társadalomban, továbbá közösséget alkotunk. A legfontosabb a sikerélmény, és az egészség. Nálunk kicsik, és nagyok megtalálhatják önmagukat, és felkészülhetnek az életre is. Nevelési programunk folyamatosan sikeres. Várjuk a fiatalok, és a felnőttek jelentkezését, akik nem félnek a kihívásoktól, és a munkától! Szeretnék kipróbálni önmagukat, részesei lenni sikereinknek!” – fejezte be a súlyemelők mestere.

Szlovákia, Milos Zelinka Memorial, (Sturovo 2016.09.17.). Eredmények: Öt ország, kilenc csapatának 41 versenyzője küzdött a súlyokkal. Magyarországot a Soroksári SSZSE képviselte. A Varga Richárd, Harasztovics Gergő, Báder Gábor, Beleznai Gábor alkotta soroksári fiatalok az ötödik helyen zártak.

Legyelország, Oborniki Cup, (Oborniki Slask 2016.09.24). Eredmények: Ifjúsági nők, 53 kg-os súlycsoport: I. hely: Csipkés Erika 120 kg összetett eredmény. 58 kg-os súlycsoport: III. hely: Antaly Aliz Gréta 71 kg ö.e. 63 kg-os súlycsoport: II. hely: Perjési Eszter 98 kg ö.e. Serdülő fiúk, 45 kg-os súlycsoport: IV. hely: Perjési Benjámin 52 kg ö.e. 62 kg-os súlycsoport: II. hely: Báder Gábor 104 kg ö.e. III. hely: Molnár Csongor 101 kg ö.e. 77 kg-os súlycsoport: I. hely: Harasztovics Gergő 167 kg ö.e. Ifjúsági fiúk, +94 kg-os súlycsoport: II. hely: Varga Richárd 205 kg ö.e. Junior fiúk, 69 kg-os súlycsoport: V. hely: Kardos Richárd 90 kg ö.e.

Csehország, XXII. Holesov Grand Prix, (Holesov 2016.10.22.) Eredmények: Serdülő fiúk, 45 kg-os súlycsoport: XII. hely: Perjési Benjámin 55 kg ö.e. 62 kg-os súlycsoport: II. hely: Molnár Csongor 104 kg ö.e. 77 kg-os súlycsoport: II. hely: Harasztovics Gergő 168 kg ö.e.

K.ZS.

This entry was posted in Külföld, Versenyek and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *