Serdülő Országos Bajnokság

A Magyar Súlyemelő Szövetség 2015.12.05-06.-án Pécsett rendezte meg a serdülő (13-15 évesek) súlyemelők országos bajnokságának döntőjét. 23 egyesület, 68 leány, és fiú sportolói mérték össze erejüket. A Soroksári Súlyemelő és Szabadidősport Egyesület hét versenyzője jutott a legjobbak közé. Szűcs Endre tanítványai 3 arany, 2 ezüst, egy ötödik, és egy hatodik helyezést értek el. Csipkés Erika a női mezőny legeredményesebb indulója lett. Erikának, minden gyakorlata sikerült, és két korosztályban összesen tíz országos csúcsot ért el, úgy hogy összetettben 121 kg-ig jutott, a 48 kg-os testsúlyú sportoló. Kiemelkedett a mezőnyből Rigler Fanni is, aki egyéni csúcsokkal az abszolút rangsorban a második lett. Érdekesség, hogy Erika és Fanni az ifjúságiak (16-17 évesek) másnapi döntőjének teljes mezőnyében is a legjobbak voltak! Perjési Eszter, és Varga Richárd is most második lett, de teljesítették korosztályuk első osztályú minősítését!  A fiúk versenyében Kerekes Gergő kiemelkedett a mezőnyből. Három új országos csúcsot ért el, abszolút kategóriában sem volt nála jobb. Magabiztosan gyűjtötte be a bajnoki címet, 225 kg-os összetett eredménnyel. Gratulálunk a soroksári súlyemelőknek, akik húsz éve öregbítik kiváló eredményeikkel kerületünk jó hírét!

A soroksári versenyzők eredményei:
Serdülő Leány korcsoport: 53kg-os súlycsoport: Országos Bajnok: Csipkés Erika 121 kg összetett eredménnyel, amely új országos ifjúsági és serdülő csúcs! 63kg-os s.cs.: Országos Bajnok: Rigler Fanni  142 kg ö.e. és junior I. osztályú minősítés! 58 kg-os s.cs: II. hely: Perjési Eszter  97 kg-os ö.e. és serdülő I. osztályú minősítés!

Serdülő Fiú korcsoport: 69kg-os s.cs.: Országos Bajnok: Kerekes Gergő 225 kg-os ö.e. amely új országos csúcs, és junior I. osztályú minősítés! +85kg-os s.cs.: II.hely: Varga Richárd 188 kg ö.e. és serdülő I. osztályú minősítés! 62 kg-os s.cs: V. hely: Harasztovics Gergő 125 kg-os ö.e. 77 kg-os s.cs.: VI. hely: Muzellák Máté 111 kg ö.e.

K.ZS.

This entry was posted in Hazai versenyek, Versenyek and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.